Skip to main content
search

1. ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Випущено новий сервіс ІТС «Cashalot» для програмної реєстрації розрахункових операцій на фіскальному сервері контролюючого органу!

Інформаційним листом № 2021-1834 від 07.07.2021 р. було повідомлено про початок продажів сервісу ІТС «Cashalot» – сервісу для програмної реєстрації розрахункових операцій (ПРРО) на фіскальному сервері контролюючого органу, що є зручною і вигідною альтернативою класичним касовим апаратам.

Сервіс дозволяє швидко організувати роботу будь-якої кількості робочих місць (кас) і забезпечує миттєву реєстрацію розрахункових операцій для всіх підприємців, незалежно від системи оподаткування та форми власності.

Використання ПРРО Cashalot – це нова можливість для автоматизації бізнесу і скорочення витрат на його утримання.

Запрошуємо на онлайн-семінар «Лекторій»

Запрошуємо на онлайн-семінар «Лекторій» на тему «Оперативна оренда та фінансовий лізинг: від укладення договору до оподаткування», який відбудеться 12 серпня 2021 року в рамках інформаційно-технологічного супроводу (ІТС) користувачів.

Онлайн-семінар БЕЗКОШТОВНИЙ для користувачів з діючими договорами ІТС ПРОФ, Ретро, пакетами онлайн-сервісів «Тех.підтримка» або «Бухгалтерський»!

Ознайомитися з детальною програмою, а також зареєструватися на онлайн-Лекторії, можна на сайті Всеукраїнської громадської організації «Спілка автоматизаторів бізнесу» http://unionba.com.ua/seminars/onlain-lektorii-12-serpnya-2021-roku.

Заохочувальна програма для користувачів ІТС ПРОФ!

Продовжується дія заохочувальної програми для користувачів, які оформлюють договори ІТС ПРОФ на тривалий термін. В акції можуть взяти участь користувачі, які уклали договори ІТС ПРОФ на 12 місяців (у т. ч. пільгові договори ІТС ПРОФ за схемою 8 + 4) або 24 місяці на умовах оплати за весь період (за передоплатою). Термін дії заохочувальної програми – 1 рік (до грудня 2021 року включно).

Зареєструватися в заохочувальній програмі можна не пізніше 28-го числа (включно) того місяця, з якого починається договір ІТС ПРОФ. Наприклад, для договорів, що починаються з серпня 2021 р. – до 28 серпня 2021 р., для договорів, що починаються з вересня 2021 р. – до 28 вересня 2021 р. і т. д. Зареєструватися після зазначених дат не можна.

Для користувачів, які уклали договори ІТС ПРОФ на 12 місяців (у т. ч. пільгові договори ІТС ПРОФ за схемою 8+4) або на 24 місяці, які починаються з серпня або вересня 2021 року, в якості подарунка надається набір брендованої канцелярії для повсякденної роботи. У разі укладення договору ІТС ПРОФ на 24 місяці додатково надається брендований дорожній фен.

Про подарунки, які отримають учасники заохочувальної програми в наступних місяцях, буде в подальшому повідомлено на сторінці програми на сайті ІТС.

Доступ до сервісу ІС ІТС

Усі користувачі, які мають діючі договори ІТС ПРОФ, Ретро, ІТС для віддаленого офісу, ІТС Ретро для віддаленого офісу, ІТС для Партнерів та пакети онлайн-сервісів «Тех.підтримка», отримують повний доступ до сервісу інформаційної системи ІТС на сайті http://its.1c.ua. Користувачі договорів ІТС ТЕХНО отримують доступ до сервісу інформаційної системи ІТС в обмеженому обсязі (тільки до онлайн документації з продуктів для автоматизації бізнесу).

Доступ на сайт its.1c.ua відкривається на час дії пакетів сервісів ІТС.

До уваги користувачів і партнерів!

Доступ до ІС ІТС здійснюється з використанням облікового запису Порталу ІТС. Тобто окремої реєстрації на сайті інформаційної системи ІТС (https://its.1c.ua) не потрібно, користувач заходить на сайт з тим же логіном і паролем, що і на Портал ІТС (https://portal.1c.eu/).

Як зареєструватися на Порталі ІТС, описано в розділі «Як отримати доступ до інформаційної системи ІТС» (https://its.1c.ua/db/aboutitsu#content:23:hdoc).

Перевірити реєстрацію договору ІТС можна в особистому кабінеті Порталу ІТС в розділі «Договори».

З усіх питань щодо роботи з інформаційною системою ІТС і сайту its.1c.ua звертайтеся за адресою web-its@1c.ua.

2. ДАЙДЖЕСТ НОВИХ МАТЕРІАЛІВ, ОПУБЛІКОВАНИХ З МОМЕНТУ ПОПЕРЕДНЬОГО ОГЛЯДУ

Методична підтримка типових рішень BAS

У поточному випуску користувачам рішень «BAS Бухгалтерія» та «BAS Бухгалтерія КОРП» рекомендуємо ознайомитися з порядком оформлення операцій зі зворотною тарою, а також з актуалізованою методикою надходження та введення в експлуатацію безоплатно отриманих основних засобів.

Для користувачів програм «BAS ERP», «BAS Комплексне управління підприємством» та «BAS Управління торгівлею» надані рекомендації щодо введення початкових залишків за взаєморозрахунками з комісіонерами, а також актуалізовано методику оформлення імпорту товарів.

Користувачам програм «BAS ERP» та «BAS Комплексне управління підприємством» рекомендуємо ознайомитись з методиками надходження та введення в експлуатацію безоплатно отриманих основних засобів, а також відображення операції оренди автомобіля у фізичної особи. Цікавим для ознайомлення буде приклад нарахування і виплат дивідендів.

Користувачам типових рішень BAS, в яких реалізовано сервіс «RDI Serviсe», рекомендуємо ознайомитися з актуалізованим порядком автоматичного оновлення періодичної нормативно-довідкової інформації за допомогою даного сервісу.

Користувачам програми «BAS Малий бізнес» рекомендуємо ознайомитися зі статтями, автором яких є Анна Федосюк, спеціаліст-консультант компанії «Хвоя Інтегра» https://hvoya.com.ua/. В матеріалах представлені різні аспекти використання прикладного рішення для автоматизації ключових процесів на підприємствах малого бізнесу. У поточному випуску в розділі «Торговельні операції» рекомендуємо ознайомитися з методикою роботи з подарунковими сертифікатами. Розділ «Грошові кошти» доповнено налаштуваннями обліку еквайрингових операцій. У розділі «Облік запасів» описано, яким чином зарезервувати товар, який є в наявності на складі, до моменту відвантаження клієнтові.

Для користувачів усіх типових програм для автоматизації бізнесу оновлено архів курсів валют за попередній рік, що завантажується з сайту ІТС. У поточному випуску опубліковано архів курсів валют за період «серпень 2020 р. – липень 2021 р.«.

Консультації з питань роботи рішень BAS

Розділ доповнено переліком рекомендацій та відповідей на питання щодо роботи рішень «BAS».

Методична підтримка розробників та адміністраторів

Для адміністраторів систем оновлено список індексів таблиць бази даних, які створюються системою 1С:Підприємство.

Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами

У довідник «Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами» у розділ «Методичні рекомендації з використання сервісу «FREDO Звіт»» додано порядок створення об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ з типом «Довідковий» та «Уточнюючий».

Розділ «Консультації з використання сервісу «FREDO Звіт»» доповнено переліком проблемних ситуацій та порядком їх виправлення.

З моменту попереднього огляду випущено версії «FREDO»: 01.03.034 – 01.03.037.

Консультації аудитора

Довідник «Консультації аудитора» доповнено новими консультаціями з питань бухгалтерського, податкового та кадрового обліку, наданими в рамках сервісу «Консультації аудитора» https://its.1c.ua/db/answauditu. Для ознайомлення з матеріалами довідника необхідна наявність договору ІТС ПРОФ, Ретро або пакету онлайн-сервісу «Бухгалтерський».

Поставити запитання аудитору, в тому числі для допомоги у формуванні запиту до ДПС, можна за адресою answ_audit@1c.ua або за допомогою web-форми з особистого кабінету на сайті ІТС.

В рамках сервісу надаються безкоштовні консультації для користувачів, які оформили один з пакетів онлайн-сервісів:

 • «ІТС ПРОФ» у кількості 1, 3, 6, 12 або 24 консультації, в залежності від терміну дії договору ІТС;
 • «Бухгалтерський» та ІТС Ретро у кількості 12 консультацій.

Детальніше про сервіс «Консультації аудитора» та умови його надання можна дізнатися на сторінці сервісу на Порталі ІТС https://portal.1c.eu/applications/54.

Консультації для бухгалтера

Розділ «Податкова звітність» довідника «Фінансова та податкова регламентована звітність» доповнено новими матеріалами «Додаток ПН: Звітність щодо сплати податку на доходи нерезидентів», «Додаток ПЗ: Звільнення від оподаткування» та «Додаток ЦП: Операції з цінними паперами», в яких розглянуто обставини їх подання та алгоритм заповнення. У зв’язку зі змінами законодавства актуалізовано підрозділ «Податкова декларація платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи)» розділу «Податкова звітність», у якому наведено загальні вимоги до оформлення Декларації єдинника та алгоритм її заповнення.

У зв’язку зі змінами законодавства актуалізовано розділ «Загальні положення» та підрозділ «Право суб’єкта господарювання на застосування спрощеної системи» розділу «Єдиний податок у юридичної особи» довідника «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності».

Опубліковано чергові коментарі методистів до нормативних документів. Звертаємо увагу на найбільш важливі:

 • Коментар від 03.2021: Мінфін України вніс зміни до Методичних рекомендацій по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку (https://its.1c.ua/db/acttaxuku/content/3513/hdoc).
 • Коментар від 27.07.2021 З 2022 р. зарплати лікарів підвищать від 20 тис. грн., середнього медперсоналу – від 13,5 тис. грн. (https://its.1c.ua/db/acttaxuku/content/3497/hdoc).
 • Коментар від 20.07.2021: Затверджено Типову форму, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями і фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядок її ведення (https://its.1c.ua/db/acttaxuku/content/3484/hdoc).
 • Коментар від 20.07.2021: ДПС про складання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (https://its.1c.ua/db/acttaxuku/content/3481/hdoc).
 • Коментар від 09.07.2021: Внесено зміни до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (https://its.1c.ua/db/acttaxuku/content/3462/hdoc).

Опубліковано відеоматеріали доповідей семінарів «Лекторій»:

 • від 21 липня 2021 року, який був присвячений організації оплати праці, обліку трудової діяльності в електронному вигляді та актуальним питанням заповнення Податкового розрахунку;
 • від 07 липня 2021 року, який був присвячений актуальним питанням обліку кадрів.

Переглянути відеоматеріали (https://its.1c.ua/lector/) можуть користувачі, які мають діючі договори ІТС ПРОФ, Ретро, пакети онлайн-сервісів «Тех.підтримка» або «Бухгалтерський».

Додано нові консультації та відповіді на питання в довідник «Дебет-Кредит. Питання і консультації».

У довіднику «Календар бухгалтера» представлена інформація про терміни сплати податків і зборів, а також терміни подачі фінансової, податкової, статистичної звітності у серпні 2021 року.

На сайті ІТС представлена актуальна станом на 28.07.2021 р. нормативно-правова база «ЛІГА:ЗАКОН. Інформаційно-правова підтримка», підготовлена ІАЦ «Ліга».

Нові версії прикладних рішень, що випущені з моменту попереднього огляду

Отримати оновлення зазначених прикладних рішень можна за допомогою сервісу «Оновлення програм» https://portal.1c.eu/applications/65.

Рішення Business Automation Software для масового та корпоративного ринку:

 • «BAS Комплексне управління підприємством», редакція 2.1, версія 2.1.23.2;
 • «BAS ERP», редакція 2.1, версія 2.1.23.2;
 • «BAS Управління торгівлею», редакція 3.2, версія 3.2.23.2;
 • «BAS Малий бізнес», редакція 1.6, версія 1.6.15.1;
 • «BAS Малий бізнес. Базова», редакція 1.6, версія 1.6.15.1 (оновлення + перехід з Базової на ПРОФ);
 • «BAS Роздрібна торгівля», редакція 2.2, версія 2.2.12.1.

Галузеві рішення Business Automation Software:

 • «BAS Управління автотранспортом Стандарт», редакція 2.2, версія 2.2.7.8;
 • «BAS Облік в ОСББ та керуючих компаніях», редакція 2.0, версія 2.0.11.1;
 • «BAS АГРО. Бухгалтерія елеватора, млина і комбікормового заводу», редакція 2.1, версія 2.1.14.4.

Спільні рішення Business Automation Software + FlyDoc:

 • «BAS Малий бізнес + FlyDoc», редакція 1.6, версія 1.6.15.1.

Технологічна платформа 1С:Підприємство 8:

 • 1С:Підприємство 8, версія 8.3.19.1229;
 • 1С:Підприємство 8, версія 8.3.18.1563;
 • 1С:Підприємство 8, версія 8.3.17.2306.
Close Menu

(0562) 35-35-33,

35-05-35,

35-35-44

Киевстар: (068) 0219991(098)6122622,

LIFE: (093)3613981