Skip to main content
search
Выпуски ИТСДругие новости

Выпуск ИТС за ноябрь 2020

By 11.11.2020No Comments

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Запрошуємо на онлайн-семінар «Лекторій»

Запрошуємо на онлайн-семінар «Лекторій» на тему «Відрядження: оформлення, витрати, облік», який відбудеться 12 листопада 2020 року в рамках інформаційно-технологічного супроводу (ІТС) користувачів.

Онлайн-семінар БЕЗКОШТОВНИЙ для користувачів пакетів онлайн-сервісів «ІТС ПРОФ», «Тех.підтримка» та «Бухгалтерський»!

Ознайомитися з детальною програмою, а також зареєструватися на онлайн Лекторії можна на сайті Всеукраїнської громадської організації «Спілка автоматизаторів бізнесу» http://unionba.com.ua/seminars/onlain-lektorii-12-listopada-2020-roku.

Доступ до сервісу ІС ІТС

Усі користувачі, які мають пакети онлайн-сервісів «ІТС ПРОФ», «Тех.підтримка», «ІТС для віддаленого офісу», а також договір ІТС для Партнерів, отримують повний доступ до сервісу інформаційної системи ІТС на сайті http://its.1c.ua. Користувачі пакету «ІТС ТЕХНО» отримують доступ до сервісу інформаційної системи ІТС в обмеженому обсязі (тільки до онлайн документації з продуктів для автоматизації бізнесу).

Доступ на сайт its.1c.ua відкривається на час дії пакетів сервісів ІТС.

До уваги користувачів і партнерів!

Доступ до ІС ІТС здійснюється з використанням облікового запису Порталу ІТС. Тобто окремої реєстрації на сайті інформаційної системи ІТС (https://its.1c.ua) не потрібно, користувач заходить на сайт з тим же логіном і паролем, що і на Портал ІТС (https://portal.1c.eu/).

Як зареєструватися на Порталі ІТС, описано в розділі «Як отримати доступ до інформаційної системи ІТС» (https://its.1c.ua/db/aboutitsu#content:23:hdoc).

Перевірити реєстрацію договору ІТС можна в особистому кабінеті Порталу ІТС в розділі «Договори».

З усіх питань щодо роботи з інформаційною системою ІТС і сайту its.1c.ua звертайтеся за адресою web-its@1c.ua.

Питання про роботу Порталу ІТС (portal.1c.eu) можна задавати на webits-info@1c.ua.

2. ДАЙДЖЕСТ НОВИХ МАТЕРІАЛІВ, ОПУБЛІКОВАНИХ З МОМЕНТУ ПОПЕРЕДНЬОГО ОГЛЯДУ

Методична підтримка типових рішень BAS

У поточному випуску користувачам рішень «BAS Бухгалтерія» та «BAS Бухгалтерія КОРП» рекомендуємо ознайомитися з методикою обміну первинними документами між контрагентами за допомогою сервісу «FREDO ДокМен».

Корисним для ознайомлення буде порядок списання нестач і втрат від псування запасів. Також рекомендуємо ознайомитися з особливостями обліку витрат у програмах.

Для користувачів представлено опис методів нарахування амортизації малоцінних необоротних матеріальних активів в бухгалтерському та податковому обліку. На конкретних прикладах розглянуто методики нарахування амортизації методами «50% — 50%» і «100%» при обліку малоцінки через підсистему обліку основних засобів.

Користувачам програм «BAS ERP», «BAS Комплексне управління підприємством» та «BAS Бухгалтерія КОРП» рекомендуємо ознайомитися з порядком складання графіка відпусток та перенесення відпустки.

Для користувачів рішень «BAS ERP» та «BAS Комплексне управління підприємством» оновлено методики налаштування обліку операцій в іноземній валюті та конвертації валюти.

Користувачам усіх типових рішень BAS рекомендуємо ознайомитися з оновленою методикою пошуку і вилучення дублів, механізмом вилучення об’єктів конфігурації та методикою отримання посилань на об’єкти інформаційної бази.

Користувачам програми «BAS Малий бізнес» рекомендуємо ознайомитися зі статтями, автором яких є Анна Федосюк, спеціаліст-консультант компанії «Хвоя Інтегра» https://hvoya.com.ua/. В матеріалах представлені різні аспекти використання прикладного рішення для автоматизації ключових процесів на підприємствах малого бізнесу. У поточному випуску у новому розділі «Облік запасів» представлено порядок використання додаткових одиниць виміру та методику переоцінки запасів в роздрібних структурних одиницях з сумовим обліком. Розділ «Торговельні операції» доповнено методикою налаштування автоматичної виїмки грошей при закритті касової зміни.

Для користувачів усіх типових програм для автоматизації бізнесу оновлено архів курсів валют за попередній рік, що завантажується з сайту ІТС. У поточному випуску опубліковано архів курсів валют за період «листопад 2019 р. – жовтень 2020 р.«.

Консультації з питань роботи рішень BAS

Розділ доповнено переліком рекомендацій та відповідей на питання щодо роботи рішень «BAS».

Поради лінії консультацій щодо роботи в рішеннях «1С:Підприємства»

У розділі оновлено перелік рекомендацій і відповідей на питання щодо роботи прикладних рішень «1С:Підприємства».

Методична підтримка розробників та адміністраторів

Для розробників конфігурацій оновлена методика переводу конфігурацій «1С:Підприємство 8.2» на платформу «1С:Підприємство 8.3» без режиму сумісності з версією 8.2.

Пропонуємо ознайомитися з оновленою демонстраційною конфігурацією «Керований додаток» для платформи 8.3, а також з технологією створення зовнішніх компонент.

Оновлено опис і установка зовнішньої обробки «Консоль запитів» для керованого додатку, яка призначена для налагодження і перегляду результатів виконання запитів в режимі 1С:Підприємство.

Оновлено опис і сама конфігурація «ГітКонвертер», яка призначена для односторонньої синхронізації сховища конфігурації «1С:Підприємства» з репозиторієм Git і подальшим переходом на розробку в 1C:Enterprise Development Tools (1C: EDT) зі збереженням історії.

Цікавими для ознайомлення будуть інструкції з налагодження:

 • веб-сервера IIS;
 • веб-сервера Apache під Windows;
 • веб-сервера Apache під Linux;
 • веб-сервера Nginx.

Також рекомендуємо ознайомитися з методикою розміщення даних 1С:Підприємства 8, яка містить опис складу полів таблиць бази даних, що визначаються різними об’єктами метаданих.

Документація

У зв’язку з початком продажів доповнення «BAS. Модуль обліку акцизного палива» для програм «BAS Бухгалтерія ПРОФ» і «BAS Бухгалтерія КОРП», яке дозволяє вести облік акцизного податку в організаціях, що займаються оптовою та роздрібною торгівлею паливом (див. детальніше http://unionba.com.ua/news/701), на сайті ІТС опубліковано Посібник «BAS. Модуль обліку акцизного палива. Користувацька інструкція» (https://its.1c.ua/db/basexfuelsccmod).

Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами

У довіднику «Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами» у розділі «Методичні рекомендації з використання сервісу «FREDO ДокМен»» оновлено методику роботи з модулем «Шаблони первинних документів».

З моменту попереднього огляду випущено версії «FREDO»: 01.03.011 — 01.03.012.

Сервіс електронного документообміну FlyDoc

У розділі «Методичні рекомендації з використання модулю FlyDoc» підрозділ «Налаштування модулю» доповнено методикою налаштування лічильників документів, які використовуються для створення унікальних ідентифікаторів податкових документів, з якими вони відправлятимуться на реєстрацію до ДПС. Також у підрозділі оновлено порядок налаштування роздільного прийому вхідних повідомлень, завантаження сертифікатів для підписання та відправки документів, завантаження ліцензії для роботи в модулі FlyDoc.

У підрозділі «Робота з документами» представлено методику створення облікових документів на основі вхідних електронних документів, а також актуалізовано методики прийому первинних документів від контрагентів, створення первинного документа та його відправки у підсистемі FlyDoc.

Розділ «Консультації з питань роботи модулю FlyDoc» доповнено новими відповідями на питання з роботи сервісу.

Консультації аудитора

Довідник «Консультації аудитора» доповнено новими консультаціями з питань бухгалтерського, податкового та кадрового обліку, наданими в рамках сервісу «Консультації аудитора» https://its.1c.ua/db/answauditu. Для ознайомлення з матеріалами довідника необхідна наявність договору «ІТС ПРОФ» або «Бухгалтерський».

Поставити запитання аудитору, в тому числі для допомоги у формуванні запиту до ДПС, можна за адресою answ_audit@1c.ua або за допомогою web-форми з особистого кабінету на сайті ІТС.

Користувачі, які мають діючий договір «ІТС ПРОФ» або «Бухгалтерський», можуть щомісячно задавати запитання аудитору.

Детальніше про сервіс «Консультації аудитора» та умови його надання можна дізнатися на сторінці сервісу на Порталі ІТС https://portal.1c.eu/applications/54.

Консультації для бухгалтера

При отриманні лікарняного листа у бухгалтера виникає маса питань, пов’язаних як з обчисленням суми лікарняного, так і з її урахуванням і виплатою. Про процедуру обчислення лікарняних працівнику на підприємстві від прийняття рішення про оплату лікарняного листа і до відображення в обліку суми лікарняних див. актуалізовані підрозділи «Загальні положення», «Комісія (уповноважений) із соціального страхування», «Порядок розрахунку виплати допомоги по тимчасовій втраті працездатності» і «Порядок бухгалтерського обліку та оподаткування лікарняних» розділу «Лікарняні, декретні та інші види соціального забезпечення» довідника «Праця і заробітна плата».

Тимчасова непрацездатність працівника може наступити і в зв’язку з нещасним випадком на підприємстві або профзахворюванням. В такому випадку працівнику також виплачуються лікарняні на підставі листка непрацездатності. Крім того, підприємство на підставі листка непрацездатності виплачує ще один вид соціальної допомоги — декретні. Про процедуру обчислення і виплати декретних, а також лікарняних, пов’язаних з нещасним випадком на підприємстві або профзахворювання, див. актуалізовані підрозділи «Розрахунок, виплата, облік та оподаткування декретних», «Розслідування та облік нещасних випадків і профзахворювань» і «Розрахунок, виплата та облік допомоги по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з нещасним випадком або профзахворюванням» розділу «Лікарняні, декретні та інші види соціального забезпечення».

У довіднику «Праця і заробітна плата» на прикладі роботи в конфігурації «Зарплата і Управління Персоналом для України» оновлені приклади підрозділу «Порядок розрахунку і виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності» розділу «Лікарняні, декретні та інші види соціального забезпечення». Матеріал також актуальний для користувачів конфігурації «Управління виробничим підприємством для України».

Опубліковано чергові коментарі методистів до нормативних документів. Звертаємо увагу на найбільш важливі:

 • Коментар від 03.10.2020: Мінсоцполітики України затвердило форму звітності № 10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю» (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/3042/hdoc).
 • Коментар від 28.10.2020: ДПСУ про заповнення обов’язкового реквізиту «код товару згідно з УКТ ЗЕД» податкової накладної після 03.07.2020 р. (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/3034/hdoc).
 • Коментар від 23.10.2020: ДПСУ: НБУ привів у відповідність з новим законом про фінмоніторинг порядок функціонування банківських рахунків (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/3022/hdoc).
 • Коментар від 09.10.2020: КМУ ліквідував головні управління ДПС в областях, в місті Київ, Офіс великих платників податків ДПС та Інформаційно-довідковий департамент ДПС (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/3014/hdoc).
 • Коментар від 06.10.2020: КМУ про перенесення робочих днів у 2021 році (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/3008/hdoc).

У зв’язку зі змінами в законодавстві внесені доповнення в підрозділи «Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум і інші показники» в частині мінімальної зарплати і «Звітність (види, терміни подання та ін.)» в частині статистичної звітності довідника «Бухгалтеру на замітку».

Опубліковано відеоматеріали доповідей семінарів «Лекторій»:

 • від 01 жовтня 2020 року, який був присвячений податковій звітності (ПДВ, податок на прибуток та виправлення помилок);
 • від 27 жовтня 2020 року, який був присвячений виробничому обліку на підприємстві.

Переглянути відеоматеріали (https://its.1c.ua/lector/) можуть користувачі, які мають пакети онлайн-сервісів «ІТС ПРОФ», «Тех.підтримка» або «Бухгалтерський».

Додано нові консультації та відповіді на питання в довідник «Дебет-Кредит. Питання і консультації».

У довіднику «Календар бухгалтера» представлена інформація про терміни сплати податків і зборів, а також терміни подачі фінансової, податкової, статистичної звітності у листопаді 2020 року.

На сайті ІТС представлена актуальна станом на 28.10.2020 р. нормативно-правова база «ЛІГА:ЗАКОН. Інформаційно-правова підтримка», підготовлена ІАЦ «Ліга».

Консультації для бюджетної сфери

Довідник «Бухгалтерський облік суб’єктів державного сектору» доповнено новим матеріалом «Малоцінні та швидкозношувані предмети» у підрозділі «Інші нефінансові активи», в якому представлено інформацію про визнання в бухгалтерському обліку та оцінку малоцінних та швидкозношуваних предметів, аналітичний облік та документальне оформлення операцій надходження та вибуття, відображення руху малоцінних та швидкозношуваних предметів в бухгалтерському обліку та звітності.

Довідник «Закупівлі за державні кошти» доповнено новим розділом «Організація публічних закупівель», в якому розглянуто формування складу, функції, порядок та оплата роботи тендерного комітету, форми призначення уповноваженої особи, доплата за додаткову роботу, категорії професій, які передбачають заборону на суміщення чи сумісництво, випадки конфлікту інтересів між замовником та учасником, вимоги до уповноваженої особи та її функції, порядок роботи та інше. Інформація корисна суб’єктам державного сектору й комерційним підприємствам — постачальникам товарів, робіт і послуг.

Нові версії прикладних рішень, що випущені з моменту попереднього огляду

Отримати оновлення зазначених прикладних рішень можна за допомогою сервісу «Оновлення програм» https://portal.1c.eu/applications/65.

Технологічна платформа Business Automation Framework:

 • Bussiness Automation Framework, версія 8.3.16.

Галузеві рішення Business Automation Software:

 • «BAS Будівництво. Керування фінансами», редакція 2.1, версія 2.1.3.1;
 • «BAS Будівництво. Бухгалтерія», редакція 2.1, версія 2.1.4.1;
 • «BAS Управління автотранспортом. Стандарт», редакція 2.2, версія 2.2.7.7.

Технологічна платформа 1С:Підприємство 8:

 • 1С:Підприємство 8, версія 8.3.18.1128.

Галузеві рішення 1С:Підприємство 8:

 • «Бухгалтерія будівельної організації», редакція 2.0, версія 2.0.15.1 (оновлення + повний дистрибутив).
Close Menu

(0562) 35-35-33,

35-05-35,

35-35-44

Киевстар: (068) 0219991(098)6122622,

LIFE: (093)3613981